Zklidněte se hořčíkem

8.3.2020

Zchlaďte hlavu, zklidněte se hořčíkem s vitamínem B6 nebo si dejte banán s čokoládou, ty je také obsahují. Proč je to na místě? Protože panika, strach a úzkost zvyšují riziko infekce. Nejen koronavirem.

panika.1.jpg


Zabíjí nás cukr, alkohol a nedostatek pohybu
· Cukrovku 2. typu má v České republice skoro milion lidí. Zhruba čtvrt milionu se ani neléčí, protože o své nemoci nemají tušení.
· Za hranou rizikového pití se u nás pohybuje přes milion lidí.
· Polovina dospělých v Česku má nadměrnou hmotnost, zvyšuje se nadváha a obezita u dětí.
· V souvislosti s chřipkou u nás umírá průměrně 1 500 lidí za rok.

Přes to všechno se dál běžně přejídáme nezdravostmi, opíjíme se alkoholem a válíme se na divanu. Panický strach o život v nás vyvolal až virus z Číny. Konečně na nás útočí něco zvenku, nejen my sami. Jsme v tom nevinně. Pachatelem je virus.
Koronavirus může být nebezpečnou infekcí, prevence je proto na místě. Její efekt ale může zmařit všeobecná hysterie. Je třeba si uvědomit, že samotný virus nikoho nezabije. Aby mohl vyvolat vážnou nemoc, potřebuje v těle člověka najít vhodné, tedy nezdravé prostředí, které podpoří jeho rychlé přemnožení. I proto nejvíc ohrožuje oslabené jedince.

Stres blokuje imunitní systém a správná rozhodnutí
Stres, úzkost a strach paralyzují imunitní systém, automaticky zhoršují obranyschopnost a zvyšují riziko infekčního onemocnění. Nezdravý a oslabený organismus je ve zvýšené míře ohrožen jakoukoliv nemocí, nejen infekcemi.
Stres také ochromuje schopnost kritického myšlení a zvyšuje riziko paniky. Projevuje se to třeba tak, že nejdeme do přírody ani se dostatečně nevyspíme, abychom posílili imunitu, ale obíháme supermarkety a nakupujeme zásoby na několik let. Přitom většina z nás má plné ledničky a mnozí si zásoby nosíme přímo na těle.

Co můžeme dělat?
Nepanikařte a zchlaďte hlavu! Omezte rizika kontaktu s virem a podpořte obranyschopnost těla. Jak na to? Zrušte zbytečně riskantní cesty a pobyty. Není důvod nechodit do práce, ale omezit návštěvy míst s vyšší koncentrací lidí a cesty do rizikových oblastí už smysl má. A obranyschopnost nejlépe podpoříte kvalitní stravou, dostatkem spánku a pohybem, pobytem na čerstvém vzduchu, dobrou náladou a časem společně stráveným s rodinou a přáteli.

Zdroj: http://blog.aktualne.cz/blogy/margit-slimakova.php


woykoff2017 > Novinky > Zklidněte se hořčíkem