Potraviny a nálada

24.10.2018

Každý z nás má nějaké to trápení - ať už nespavost, stres nebo starosti v práci i doma. Zkuste změnit svůj jídelníček a uvidíte, že některé potraviny vám pomohou zlepšit náladu. Navíc budete všechno zvládat s větší lehkostí. Účinné látky některých potravin podporují produkci tzv. hormonu štěstí, zlepšují schopnost soustředit se, utlumují stres a vracejí psychiku zpátky do rovnováhy. Jídla, která vám doporučíme, zlepšují náladu už půl hodiny po konzumaci a navíc neuškodí postavě. 

 pet3a164e_vlaknina_-_novinky.jpg

Houby - dodají tělu spoustu vitaminu D, biotinu (vitaminu H), kyseliny listové a vitaminy skupiny B. Doplní člověku chybějící energii, zároveň pomáhají hubnout a vyvolávají optimističtější postoj.

 Drůbež - má vysoký obsah vitaminů skupiny B, zinku a železa. Ty pomáhají odbourat únavu a bolesti hlavy - znovu získáte dobrý pocit.

Jogurty -  jsou velmi důležitou součástí stravy, protože obsahují zdravé a důležité mléčné bakterie a vápník. Regulují trávení, podporují dobrou kondici i náladu.

Ovesné vločky -  obsahují sacharidy a balastní látky (vláknina, která tělem jen prochází a nabaluje na sebe vodu, čímž zvětšuje svůj objem), vitamin B a také hořčík a železo. Nejenže zlepší trávení, ale i náladu.

Sója -  díky vitaminu B6 skvěle působí proti stresu, únavě a oslabení koncentrace.

Luštěniny - jsou bohaté na hořčík, který pomáhá lidem ve stresu, protože zklidňuje nervy. Kromě toho konzumenta nadlouho nasytí a posilní.

Brambory - jsou také důležitým dodavatelem vitaminu B6, který zklidňuje nervy, tlumí podráždění a odbourává špatnou náladu.

woykoff2017 > Novinky > Potraviny a nálada