Je dobré se smát

11.6.2021

Jako děti jsme se smáli téměř neustále. V dospělosti je to o něco horší. 

Smích je klíčem ke zdraví a úlevě od stresu! Smějeme se ještě dřív, než začneme mluvit, a tato schopnost nás provází celý život, ale většinou nevyužíváme její potenciál naplno.  

smich-radost-stesti.1.jpgProč je dobré smát se? 

Smích patří k přirozeným způsobům, jak se uvolnit. Uvolnění působí blahodárně v mnoha směrech. Tělo se při něm může zabývat samo sebou a dávat se do pořádku. 

Dospělí lidé se smějí nejčastěji ze zdvořilosti. Je to tedy umělý smích, ale i ten je důležitý.  Zlepší to náladu a usnadní komunikaci.  

Změny, které nastanou po smíchu a při úsměvu, do značné míry odpovídají změnám, ke kterým dochází během relaxačních technik. Uvolnit se za pomoci smíchu je v běžném životě o dost jednodušší než praktikovat například jógovou relaxaci. 

Dospělý člověk zasměje přibližně 15krát za den. Udělejte si do diáře za každý úsměv a smích čárku. Jestliže jich tam budete mít 20 nebo více budete nadprůměrní! 

Léčba smíchem Vás zbaví negativní energie, zbaví Vás hněvu, zloby, smutku i deprese. Kromě toho se při smíchu uvolňuji endorfiny, hormony štěstí, které zlepšují náladu a dodávají sílu do života. Odborníci prokázali, že smích napomáhá při léčbě migrény, astmatu, kožních onemocnění a pozitivně ovlivňuje při léčbě všech onemocnění. Léčba smíchem je účinná při boji s únavou, depresí a dokáže zatočit i s bolestí. Smích toho dokáže nesmírně hodně, tak proč se nesmát každý den.

 

Důvody, proč se smát 

  • Smích posiluje imunitu  
  • Zlepšuje stav pleti a pokožky celého těla  
  • Léčba smíchem prospívá plícím a srdci  
  • Zatočí s bolestí  
  • Zkvalitňuje mezilidské vztahy  
  • Smích zlepšuje paměť a činnost mozku  
  • Smích pomáhá při hubnutí  
  • Pomáhá zvládat stres 

Vtípek na závěr  

Vědci dokázali, že 2 minuty smíchu odpovídají 20 minutám běhu. Kdybyste mě hledali, tak sedím v parku a směju se běžcům, už jsem shodila 2 kila. 

woykoff2017 > Novinky > Je dobré se smát