Griffonia simplicifolia

5.6.2020

Pokud podléháte snadno stresu, nedokážete najít a užít si pohodu a uvolnit se, nebo byste třeba jen ráda shodila pár kilogramů nabraných během koronakrize, extrakt z tohoto afrického keře je přesně to, co potřebujete.

griffonia.1.jpg

TRADIČNÍ  ROSTLINKA AFRICKÉHO LÉČITELSTVÍ

Ačkoliv pro nás je Griffonia simplicifolia novinkou, v Africe je tradiční léčivkou. Jejích schopností využívaly již tradiční africké kmeny, a to nejen jako léku na špatnou náladu. Ze sušených a nadrcených semen si připravovali odvar, který jim pomohl zmírnit kašel, problémy dýchací soustavy i zvýšit chuť na pohlavní styk. Později si všimli, že po jejím užití jsou veselejší a mizí smutek, a tak se stala součástí přípravků na podporu dobré nálady. Ale tím její použití nekončilo. Své uplatnění našla i v léčbě hospodářských zvířat. Postupem času se pak tohle africké tajemství rozšířilo do celého světa, kde začala být využívána jako pomocník během psychicky náročného období.

 

AFRICKÝ KEŘÍK, JEHOŽ SEMENA DODÁVAJÍ DOBROU NÁLADU

Griffonia simplicifolia svým vzhledem nijak neupozorňuje. Patří do čeledi bobovitých a doroste maximálně 3 metry. Z lodyhy roste několik větví, které tvoří hustou korunu. Zelené listy jsou oválného tvaru a květy rostou v trsech od srpna do října. Plodem je lusk, jež skrývá 2 semena, která jsou pro nás více než přínosná a  která v nás opět probudí chuť životu.

woykoff2017 > Novinky > Griffonia simplicifolia