Výživa zlepšuje náladu

4.5.2020

Pomalu se přibližujeme k normálním zvyklostem, včetně stravování. Pandemie nám připomněla, jak je důležité mít dobrou zdravotní kondici vzhledem k infekcím. V tom my Češi moc světoví nejsme. 

zdr._strava.1.jpgMožná po řadě týdnů trpíte zvláštním stresem z izolace a vykolejení z běžného stereotypu. Pokusíme se sdílet některé rady, jak výživou zlepšit náladu a omezit stres. A pozor, nejsou to rady jen pro tuto dobu, jsou to rady do života před námi.

Změna rozvrhu dne a ztráta rutiny může vyvolat úzkost a stres

Lidé často projevují více úzkosti a strachu a hledají způsoby, jak se vypořádat s masivní kampaní v médiích o pandemii. Řada lidí “sedí doma” s dětmi nebo i dalšími členy rodiny po celý den a nový rozvrh pracovních a školních úkolů bez známé rutiny může zvyšovat úzkost, ale i narušit zdravé stravování. Jedním z faktorů tohoto zvýšení úzkosti se zdá být nejistota, která ničí předsevzetí na zdravé stravování.

Jak si můžeme vybrat vhodné jídlo

Zkuste si udělat rozvrh denního plánu jídla. Časový rozvrh je předvídatelnější pro vás a pro všechny členy ve vaší domácnosti. Zkuste dostupné aplikace na webu. Proberte to s rodinou a přáteli. Sdílejte recepty nebo dokonce společně, i když izolovaně, vařte.

Plán nákupu potravin 

Zkuste nakupovat méně zpracovaných potravin a vybírejte obecně ty s nízkým obsahem soli, cukru nebo nasycených tuků. Vyberte si pěkné ovoce (i bobulové), zeleninu, semínka, oříšky, zdravé tuky (polynenasycené, omega 3) a potraviny s vyšším obsahem proteinů (třeba netučný tvaroh, nízko-tučné sýry, libové maso a ryby), vyzkoušejte I vegetariánská jídla.

Některé živiny v potravinách snižují úzkost

Možná vás překvapí, že některé živiny v potravinách snižují úzkost nebo urychlují uvolňování neurotransmiterů v mozku, jako je serotonin a dopamin. Všichni se chceme cítit v dobách pandemické nejistoty co nejlépe. Lidé právě teď cítí hodně stresu. Realitou je, že stres zhoršuje pocity špatné nálady nebo úzkosti a současně potlačuje naši imunitu. Zacílení na některé potraviny má dvojí účinek - můžete se cítit méně nervózní a posílíte svou imunitu.

Pokud se chcete dozvědět více můžete se zúčastnit zdarma on-line semináře na téma:

“Vliv stravy na lidskou náladu…
…je možné zlepšit svoji náladu skladbou stravy a jak?”

 

Ve čtvrtek 14.5. v 10.00 hod.            pŘihlÁsit_tlaČÍtko.png   Již proběhlo

 

 

                 

 

 

woykoff2017 > Novinky > Výživa zlepšuje náladu
Loading...

Novinky

Stránkování

12 3 4 5 6 >
 
 
Loading...

Novinky

Stránkování

12 3 4 5 6 >