Co vám zlepší náladu

30.12.2019

Pokud vás trápí špatná nálada, podrážděnost nebo jste emočně vyčerpaní, mohou vám pomoci doplňky stravy s účinnými látkami. Zjistěte, jak tyto látky prospějí vašemu organismu.

nálada2.pngPotrava, kterou přijímáme, se skládá z živin – složitých organických látek. Aby lidské tělo tyto látky účinně využilo, je nutné, aby se v procesu metabolismu přeměnily na jednodušší, tělu vlastní. Jako urychlovače této přeměny využívá tělo řadu enzymů. Když je však těchto enzymů nedostatek nebo se v metabolismu objeví jiná překážka, cílové látky nevzniknou. To se projeví potížemi, mimo jiné také psychickými.

 

Chybí vám serotonin?

Pokud vás sužují psychické potíže, je nasnadě hledat chybu v metabolismu serotoninu.

  • Serotonin je tzv. hormon štěstí, který hraje klíčovou roli ve změnách nálady.
  • Abyste tělu dopřáli dostatek tohoto hormonu, je potřeba přijímat látku L-tryptofan. Jedná se o esenciální aminokyselinu, kterou si tělo není schopné samo vytvořit. Špatné stravovací návyky často stojí za nedostatkem L-tryptofanu. Pro zvýšení jeho hladiny lze využít potravinových doplňků. Proč je tato látka pro nás důležitá? Protože z ní vzniká 5-hydroxytryptofan, důležitý pro tvorbu serotoninu.

Vitamin B6 a deprese

I nedostatek vitaminu B6 čili pyridoxinu dokáže psychiku pořádně rozhodit. Tento vitamin se totiž také účastní tvorby serotoninu. V této souvislosti se užívá při léčbě depresí a nespavosti. Nicméně až třetina populace nepřijímá tohoto vitaminu tolik, aby pokryla svou denní potřebu.

Proč jsou kojenci šťastnější

Laktalbumin je mléčná bílkovina, s kterou se řada z nás setkala hned po narození. Jedná se totiž o přirozenou součást mateřského mléka. Nedávné výzkumy potvrdily, že strava obohacená o tento protein pomáhá zvýšit obsah serotoninu v těle. Velmi dobré výsledky přineslo testování této látky na psychicky zranitelných jedincích. Pro zlepšení nálady a léčbu deprese je však nutné kombinovat laktalbumin s dalšími účinnými přípravky.

woykoff2017 > Novinky > Co vám zlepší náladu
Loading...

Novinky

Stránkování

12 3 4 5 6 >
 
 
Loading...

Novinky

Stránkování

12 3 4 5 6 >