Jak být šťastnější

1.8.2020

Léto má většina z nás spojeno s dobrou náladou pramenící z dovolených či dlouhých večerních posezení. Přesto se občas nejen na obloze mohou objevit mráčky, které mohou způsobovat úzkosti a celkové špatné naladění. Jaké jsou osvědčené recepty na zlepšení nálady?

být_štastnější.1.1.jpg

Zacvičte si

Při cvičení tělo uvolňuje endorfiny, což jsou tzv. hormony štěstí, které bojují proti špatné náladě. Studie navíc prokázaly, že cvičení dokáže dokonce zmírnit příznaky deprese. Počítá se přitom každá sportovní aktivita včetně jízdy na kole, jógy, tance či půlhodinové procházky.

Ať žije listová zelenina

Tmavé zelené listy, jako je špenát a kapusta, jsou bohaté na foláty, což jsou živiny, které jsou spojované se snížením negativních nálad, protože pomáhají produkovat dopamin v mozku. Studie z roku 2012 potvrdila, že lidé středního věku, kteří konzumovali stravu bohatou na foláty, měli daleko nižší riziko symptomů deprese než ti, kteří měli ve své stravě folátů nedostatek.

Kupte si květiny

Čerstvě řezané květiny dělají doslova zázraky, co se týče dobré nálady. Lidé, kteří mají ve váze květiny cítí více energie. Ideální je kytice růží nebo lilií.

Usmívejte se

I když je úsměv obecně vnímán jako reakce na nějaký veselý podnět, pravda je, že i nucený úsměv má na naše tělo pozitivní vliv, protože aktivuje centrum štěstí v našem mozku, což vede k lepší náladě.

Jděte ven

Myslíte si, že lékem na špatnou náladu je vaše postel? Opak je pravdou. Odborníci doporučují krátkou 20 až 25minutovou procházku, díky níž vaše tělo ze slunce načerpá vitamin D, jenž má důležitý vliv na to, jak se cítíte.

Přivoňte si k citrusům

Vůně citrusů, jako jsou pomeranče, citrony a grapefruity, vyvolávají v mozku pozitivní chemické reakce a díky tomu zmírňují stres. Pokud máte za sebou těžký den, nakapejte si na kůži pár kapek citrusového esenciálního oleje nebo ho přidejte do koupele.

Pořiďte si domácího mazlíčka

Pořízení psa nebo kočky může vážně zlepšit kvalitu vašeho života. Jejich neústupná věrnost, ale i každodenní radostné vítání z nich činí skvělé společníky, kteří dokážou vždy zlepšit náladu. Jeden výzkum například ukázal, že pouhých patnáct minut mazlení se psem nebo kočkou má velký vliv na uvolňování serotoninu, prolaktinu a oxytocinu, což jsou hormony, které mají pozitivní vliv na náladu a snižování kortizolu, což je naopak hormon, který tělo uvolňuje, když je ve stresu.

 

 

woykoff2017 > Novinky > Jak být šťastnější
Loading...

Novinky

Stránkování

<1 23 4 5 6 >
 
 
Loading...

Novinky

Stránkování

<1 23 4 5 6 >