Jak odbourat stres

23.2.2018

Stres je v dnešní době bohužel zcela běžnou součástí našeho života a ti, kteří jím trpí, jsou v tom ve většině případů nevinně. Jejich stres je vyvolán prostředím, ve kterém se pohybují, situacemi kterým musejí čelit a osobami, se kterými se stýkají. Stres je nejčastěji vyvolán v důsledku pracovní nespokojenosti, finančních obtíží, popřípadě vztahovými problémy.

stres.pngStresu bychom v žádném případě neměli propadnout, ale bojovat s ním. Stres je totiž duševní, ale i tělesný stav, který nám brání prožívat život naplno a proto je nutné se jej zbavit. Existuje mnoho způsobů jak odbourat stres, avšak ne všechny cesty jsou tak efektivní jako jiné a ne všechny pomáhají stejně rychle.

Prvním krokem pro řešení problému se stresem je uvědomit si, že ho prožíváme. Dále si musíme přesně určit, co je zdrojem stresu a onu situaci začít řešit. K tomu, abychom situaci efektivně řešili, však ze sebe potřebujeme část stresu setřást a uklidnit se. Můžeme využít pobyt na místě, kde dočasně zapomeneme na problémy a společně s odpočinkem si také pořádně pročistíme hlavu. Dále velice pomáhá si o celém problému s někým promluvit, vyventilovat ze sebe veškeré pocity a emoce a vyslechnout si radu druhého.

Existují také potraviny a přípravky, které dodají tělu potřebnou dávku pomocných látek a postarají se o vás i z fyzického hlediska. Tělo je poté využije k podpoře látkových výměn v mozku k tvorbě takzvaného hormonu štěstí. Mezi tyto látky patří vitamín B6 a aminokyselina tryptofan, která napomáhá udržovat v pořádku nervouvou soustavu a tvořit hormon štěstí v těle. Tento způsob zbavování se stresu je nejúčinnější, a také nejrychlejší. Jakou cestu si tedy zvolíte vy, zaleží nyní jen a jen na vás.

woykoff2017 > Novinky > Jak odbourat stres