Deprese a jak ji zvládat

2.3.2018

deprese_a_jak_ji_zvládat.pngUžívat nejrůznější přípravky na depresi se dnes stává pomalu módou. Zrychlená moderní doba nutí každého ke spěchu, z čehož pramení nervozita, stres v zaměstnání i v denním životě. K tomu se mnohdy přidávají stavy úzkosti a ničím nepodloženého strachu, takže mnozí lidé vyhledávají odbornou pomoc u psychoanalytiků, nebo si sami ordinují nejrůznější přípravky na depresi, proti nervozitě a stresu a další přípravky, které většinou pomáhají pouze krátkodobě.

Jak zvládat stres, nebo už jeho příznaky, na to se snaží odpovědět odborníci i běžní lidé. Příčin špatné nálady, úzkostí, stresů a nervozity je tolik, kolik je lidí, jelikož každý stav je individuální. Ovšem odborná veřejnost ví, že jedním z důvodů bývá často nedostatek látky, která se označuje jako tryptofan. Je to esenciální aminokyselina, která vytváří neurohormon Serotonin, což je známý hormon štěstí a dobré nálady. Pokud tedy v těle chybí tryptofan, nemůže se ani produkovat serotonin, což vede k výkyvům nálad, úzkostem, nespavosti a v dlouhodobějším horizontu až k depresím.

Paradoxní je současná popularizace zdravé stravy bohaté na bílé libové maso, ovoce a zeleninu. Ta ovšem postrádá tryptofan, který je nejvíce obsažen právě v nedoporučovaném tučném červeném masu a čokoládě. Není proto bezdůvodné tvrzení, že tlustí lidé jsou dobrosrdeční a stále v dobré náladě.

woykoff2017 > Novinky > Deprese a jak ji zvládat