Jak přežít podzim

31.10.2022

Nedávno začal nepříjemný sychravý podzim plný deště, únavy a povinností. V klimatických podmínkách mírného pásu se právě na podzim sklízí většina úrody a opadavé listnaté stromy ztrácejí listí. Dny se krátí, ochlazuje se, více prší a je mnohem horší počasí. Jak  to vše přežít?

muž_-_podzim.1.jpg

1.   krok: Nakupte si vitamíny

Přestože jsou teplé letní dny nenávratně pryč, nezapomeňte jíst stále dostatek ovoce a zeleniny. Vitamíny podpoří vaší imunitu a vy tak budete podávat lepší výkony. Zvýší se také vaše odolnost vůči stresu. Je to jednoduché. Stačí si hodit každé ráno do tašky jablko nebo pomeranč! Pokud se přesto začnete cítit unavení, zvyšte si dávku vitaminů a kupte si třeba šumivé „céčko“ nebo jiný vitaminový preparát. Ani na podzim nepodceňujte dostatek tekutin. Dopřejte si každý den pár hrnků zeleného čaje nebo obyčejné vody bez bublinek.  Výbornou vitaminovou bombou je zázvor s citronem a medem!

2. krok: Nezapomeňte na spánek

Máte pocit, že čas na zábavu a kamarády vám zbývá jen v noci? Zamyslete se nad svým časovým rozvrhem! Snažte se chodit spát pravidelně, každý den ve stejnou dobu. Ideální spánek je kolem 8 až 9 hodin. Pokud si takový „spánkový luxus“ nemůžete denně dovolit, odpočiňte si alespoň přes víkend.

3. krok: Nepodceňujte počasí

Nepodceňujte podzimní počasí a ráno se vždy pořádně a teple oblékněte. Určitě nezapomeňte na šátek nebo šálu. Deštník z ruky nedávejte vůbec. Doporučujeme stále módní vrstvení oblečení, díky kterému se můžete hravě přizpůsobit bláznivému střídání teplot a neonemocnět hned na začátku podzimu.

 

4. krok: Sportem ku zdraví

Zumba, tenis, fotbal, plavání? Jaký sport jste si letos vybrali? Všichni se na podzim cítíme unavení, ale měli bychom překonat lenost a jít si párkrát za týden pořádně zacvičit. Rozhodně nepodceňujte pohybové aktivity - sport nám zajistí dobrou náladu i potřebnou fyzičku! Pokud se neradi trápíte v posilovně, stále ještě si můžete jít zaběhat.

5. krok: Pobavte se!

Pohled z okna nabízí jen déšť a zimu a vám se nechce ani na krok z postele? Překonejte každoroční podzimní lenost a vydejte se ven za zábavou. Vyměňte letní posezení na zahrádce za večerní kavárnu nebo pivo s přáteli a nelenošte sami doma!

6. krok: Řekněte „NE“ únavě

Klasickou záchranou před únavou představuje hrnek černé kávy. Pokud chcete něco nového, abyste úspěšně odolali spánku, vyzkoušejte nový oblíbený nápoj plný kofeinu – maté. Objevíte ho ve většině dobrých čajoven i v některých kavárnách.

woykoff2017 > Novinky > Jak přežít podzim