9 songů, které Vás uklidní!

23.12.2022

Stres a napětí jsou neustálým průvodcem našich životů. V menší míře není stres škodlivý, pokud však trvá déle, nebo se opakuje, má škodlivý vliv nejen na tělo, ale i na duši. Při častém stresu mohou vznikat psychosomatická onemocnění a projevit se nemoci, které se stresem zdánlivě nesouvisí. Opak je však pravdou. Polykáte při rozhovoru s nadřízeným zlost? Mohou se u vás objevit žaludeční vředy. Neustále se za něčím honíte? Vaše srdce může onemocnět ischemickou chorobou.

hudba.1.jpg

Co se děje s vaším tělem?

Dostanete-li se do stresu, projeví se obranná reakce organismu. Tělo začne aktivovat svaly nutné pro obranu a dopravuje k nim větší množství živin a krve. V důsledku toho dochází k odkrvení vnitřních orgánů a kůže, tělo není schopno zpracovávat živiny standardním způsobem, dochází k poklesu imunity. Zároveň se zrychlí dech, zvýší tlak a srdce začne bušit rychleji. Stresová reakce se může projevit zblednutím nebo zčervenáním, pocením nebo svíravým pocitem v odkrvených orgánech.

Naučte se relaxovat a říkat NE!

V práci se stresu nevyhnete úplně snadno. Je ale důležité ho omezit na minimum. Naučte se dobře plánovat, zdravě riskovat a říkat NE. Starejte se také správně o tělo, jezte vyváženou stravu s potřebným množstvím živin, omezte konzumaci alkoholu a cigaret a pravidelně odpočívejte.

9 písniček, které dokazují, že hudba je terapie!

Jedním z účinných pomocníků při stresu je hudba. Při ní se tělo zklidní, odpočine a vykouzlí úsměv na tváři. Hudba naladí pocit harmonie a ticha. Naučte se proto meditovat a zaposlouchejte se do 9 skladeb, které navodí rovnováhu, klid a pohodu:

 

 

Clocks – Coldplay
(Sittin On) The Dock Of The Bay – Sara Bareilles
Claire De Lune – Debussy
Sunday Morning – Maroon 5
Three Little Birds – Bob Marley & The Wailers
Moonlight Sonata – Beethoven
Flightless Bird, American Mouth – Iron & Wine
Hotel California – Eagles
Irresistible Bliss – Chris Botti

 

woykoff2017 > Novinky > 9 songů, které Vás uklidní!
Loading...

Novinky

Stránkování

12 3 4 5 6 >
 
 
Loading...

Novinky

Stránkování

12 3 4 5 6 >